Към живота
Всичко човешко ти изпари.
Слънцето дори затъмни,
виж, вали!
Най-чистите души разруши,
наслаждаваш се, нали?
Сама съм и безсилна
пред твоята мощ
недостижима.
Мога единствено да страдам,
без да се предавам.
Душата ми в бурята
се отразява,
всеки гръм в нея се заковава.
В миг на надежда
светкавица проблясва
мисля си – Преминава!
Няма край съдбата тежка,
безсилието се усеща.
Остана само надежда светла
в бъдещето отразена.
П. А.